info@relaxhudba.cz

+420 739 598 094

TRANSFORMAČNÍ ŘÍZENÉ MEDITACE

Relax pro tvé uši

i tvou duši

Co je řízená meditace?

Řízená meditace je typ meditace vedené průvodcem a to osobně nebo prostřednictvím zvuku či videa. Naše řízené meditace jsou k dispozici prostřednictvím zvuku nebo videa a průvodcem je zkušená terapeutka a koučka Lenka Heczková.

Když začínáš s meditacemi, doporučujeme se nechat vést od průvodce – odborníka, aby tě provedl základními kroky meditace a naučil tě pracovat s dechem, hluboce se uvolnit a relaxovat, poznat svou mysl a naučit se s ní pracovat. Ať už se v životě učíme jakékoli dovednosti, důležité je mít zkušeného učitele (mentora), kterému můžeme důvěřovat a nechat se jím vést k dosažení požadovaných výsledků. To platí dvojnásobně, pokud jde o práci s myslí, kde to není jen důležité, ale zásadní.

Vždy je dobré nejprve pochopit, čeho se snažíme meditací dosáhnout, než se vydáme na tuto cestu života. Důležité je určit si záměr meditace a čeho chci pomoci meditace dosáhnout. Na každý záměr se hodí jiný druh nebo způsob meditace a dokonce i odlišný nástroj – jako například řízené vizualizace, podprahové nahrávky, programování mysli, dechové cvičení a nebo jejich různá kombinace, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků. V tradiční meditací se lidé praktikující meditace nejprve učí, jak nahlížet na obsah mysli a jak nejlépe přistupovat k různým cvičením, aby věděli, jak ze své praxe získat to nejlepší. Dále se učí, jak praktikovat meditaci, aby se stali zkušenými v této meditační praxi. Pak přichází integrace – učení se, jak přenést vnitřní klid a mír vyvinutou během meditace do každodenního života. Meditace je nástroj, který mění způsob myšlení a vnímání, což vytváří nové modely a vzorce myšlení a chování a tím vytváří novou realitu.

Výhody řízené meditace – studie

Jak řízená, tak neřízená meditace nabízí mnoho vědeckých a lékařský prokázaných přínosů pro duševní i fyzické zdraví. Výzkumy a studie zaměřené na meditace a všímavost potvrzují, že meditace může změnit skutečnou strukturu mozku. Lidé, kteří praktikují pravidelně meditace, také uvádějí nižší úroveň stresu a úzkostideprese a chronické bolesti. Pravidelná meditace u lidí, kteří mají problémy se spánkem, mohou zlepšit kvalitu spánku i lépe a rychleji usnout a vykazují zlepšenou imunitní funkci. Studie provedená s americkými námořníky a vojáky dokonce ukázala, že praktikování meditace jim mohlo pomoci lépe se soustředit v terénu.

Výzkumy ukazují, že řízené digitální meditace mohou být pro některé lidi stejně účinné jako osobní meditace a osobní meditační kurzy. Lidé, kteří meditovali pomocí řízených meditaci vykazovali výrazné zlepšení duševní pohody a pracovního vypětí. Pro některé lidi je vytvoření konzistentního meditačního návyku snazší, když mají přesné nástroje a průvodce pro meditace – řízené meditace a mohou si je stáhnout do svého mobilního telefonu, kde mohou meditaci vměstnat do svého rozvrhu a své denní rutiny.

Další výzkum ukazuje, že meditační praxe pomáhá zlepšit paměť, soustředění, pozornost, zlepšuje náladu a má mnoho dalších příznivých účinků na naše fyzické i duševní zdraví.

Další vědecko-lékařská studie potvrzuje, že meditační techniky a techniky všímavosti pomáhají snižovat stres a také zklidňuji nervový systém a pomáhají k přechodu ze sympatiku do parasympatiku.

Recenze našich klientů

Meditace změnila celou mou osobnost a způsob jakým reagují na vnější i vnitřní podněty. Ale hlavně jsem získala ještě hlubší a intenzivnější pocit přítomnosti - jedinečná naplňující přítomnost, která nejen naplnila mé srdce, ale přelila každou částečku mé bytosti. Jsem více vnímavější ke svému okolí, svému tělu i pocitům a myšlenkám, které mou mysl naplňují. Mám pod kontrolou své reakce a tím pádem i svůj život. Nečekala jsem, že dosáhnu takových změn. Je to fascinující a těším se na další změny v mém životě.{
5
Natalie-Raskova
Natálie Rašková
Chci podělit o proměny, které jsem díky pravidelné řízené meditaci zažila. Jsem si více vědoma svých myšlenek a pocitů. Naučila jsem se přijímat věci, které jsou mimo moji kontrolu. Meditace mi přinesla větší spojení s tělem. Jsem spokojenější a vděčnější za všechnu hojnost v mém životě, kterou si plně uvědomuji. Snadno mě zbavuje stresu a vytváří pocit duševní pohody a vnitřního klidu. Děkuji za tuto příležitost a mohu jen doporučit.{
5
Petra-Vlckova
Petra Vlčková
Tohle mi změnilo život. Vím, že to zní neuvěřitelně, ale je to tak, nejen proto, že jsem našla skvělého muže, se kterým dnes žijí, ale protože to úplně změnilo mé myšlení. Od té doby, co jsem to začala poslouchat, jsem si přestala přitahovat emocionálně nedostupné muže a moje sebevědomí se zvýšilo. Mám k sobě úctu, začala jsem si vážit sebe, svého života, jsem vděčná za věcí, lidí i maličkosti v mém životě a jsem si jistá, že tyto nové vlastnosti, které jsem si osvojila, mi pomohly najít mého milovaného muže. Děkuji moc za vše.{
5
nikol-skalova
Nikol Skalová
vedene-meditace-a-rizene-vizualizace

Vedené meditace a řízené vizualizace

Naše vedené meditace, relaxace a vizualizace pomáhají v mnoha směrech zlepšit kvalitu života. Zlepšují obrazotvornost a kreativitu, ale také zbavují stresu a obecně zlepšují duševní i fyzické zdraví a v neposlední řadě slouží k přeprogramování podvědomí a cesty k dosažení snů a cílů. Vše je opět podloženo vědou.

Zbavuje stresu a zklidňuje mysl

Pomáhají zlepšit obrazotvornost a kreativitu

Zlepšuje kvalitu spánku a pomáhá usnout

Pomáhá tělu se uvolnit a hluboce relaxovat

Pomáhají k dosažení snů a cílů

Ranní boost meditace

Meditace odstranění negativních přesvědčení

Meditace pro dosažení snů a cílů

Meditace otevření srdce

Orgasmická meditace a relaxace proti stresu

Meditace ho'oponopono

Meditace pro hluboké odpuštění

Pin It on Pinterest

Shares