info@relaxhudba.cz

+420 739 598 094

Poslech hudby naladěné na 432 Hz tě naplní pocitem klidu a pohody, protože 432 Hz je harmonická frekvence s intonací přírody.

Nezapomeň číst až do konce, protože se dozvíš, jaké výhody pro tvé zdraví i tvůj život má tato harmonická frekvence.

A samozřejmě jako vždy si ukážeme i vědecké a lékařské studie a výzkumy, které vliv této frekvence a hudby prokazují.

Také se dozvíš, proč bys neměl poslouchat relaxační a meditační hudbu, solfeggio frekvence, binaurální tóny i 432 Hz na YouTube. Připravuješ se o účinky těchto frekvencí, které jsou minimalizovány kvůli kompresi a ztrátě kvality zvuku, což výrazně ovlivňuje jejich terapeutický potenciál.

Téměř všechny naše relaxační a meditační skladby jsou vytvořené na této harmonické frekvenci. Některé z nich jsou na jiných frekvencích, jako například 528 Hz a dalších solfeggio frekvencích, které často používáme pro naši hudbu, meditace a další druhy nahrávek.

Frekvence 432 Hz

Celý vesmír se skládá z vibrací, a to i slyšitelných tónů.

Dnešní hudba je naladěna na základním tónu A 440 Hz, což je frekvence, která je disharmonická a má negativní dopad na lidské vědomí, harmonii celého organismu, psychiku a celkové zdraví člověka.

Mnoho výzkumníků a studií potvrzuje, že frekvence hudby, tedy frekvence, na níž jsou hudební nástroje laděny, má různé efekty na sociální chování člověka, jeho vědomí a psychiku, harmonii celého organismu a celkové zdraví.

Poslech hudby naladěné na 432 Hz vytváří pocit klidu a pohody, protože je harmonickou intonací přírody.

Snížení výšky tónů o pouhých 8 Hz z 440 Hz na 432 Hz pomáhá zklidnit tělo a mysl, což nás činí flexibilnějšími, kreativnějšími, klidnějšími a harmoničtějšími.

Tato frekvence navíc pomáhá také při uvolňování negativní energie, stresu a může nás snadno dostat do hlubokého stavu klidu, kde je relaxace přirozená.

Je to přirozená a snadná cesta, která spojuje tělo a vědomí s přírodou.

Hudba 432 Hz je ideální a vhodná pro hluboké meditace a relaxace. Často se používá pro zlepšení regenerace a podporu léčby pro fyzické a hlavně duševní zdraví.

Hudba a frekvence

Hudba ovlivňuje nejen naši psychiku, ale je také známo, že mimo jiné ovlivňuje vnitřní funkce, jako je krevní tlak, zpomalení srdeční frekvence, snižuje úzkost a stres a dokonce pomáhá při trávení.

A to je jen zlomek přínosu, který má hudba na naše tělo a mysl.

Největší hudebníci historie, jako například Mozart nebo Verdi, skládali svou hudbu na frekvenci A = 432 Hz.

Dává tedy smysl, že kdybychom strávili více času naladěním se na přirozené elektromagnetické tóny Země – na 432 Hz, cítili bychom se více soustředění, vyrovnanější, vědomější a klidnější.

Podle hudební vědecké teorie je A = 432 Hz matematicky konzistentní s vesmírem. Toto je známé jako Verdiho „A“ – pojmenované po Giuseppe Verdim, slavném italském skladateli.

Výhody a přínosy této frekvence

Poslech hudby laděné na frekvenci 432 Hz ovlivňuje naši psychiku i naše pocity a reakce mozku, které jsou spojené s našimi hormony.

V praxi to znamená, že tato frekvence pomáhá při uvolňování serotoninu, dopaminu a endorfinů, které mají velmi pozitivní vliv na naše duševní zdraví a jsou klíčové, protože pomáhají předcházet vzniku a rozvoji deprese a úzkosti.

Mimo to u lidí, kteří trpí těmito duševními poruchami, pomáhají snížit příznaky deprese a úzkosti.

Tyto hormony mají také velmi pozitivní vliv na naše srdce, tepovou frekvenci, krevní tlak, trávení a celkové zdraví.

Mezi další výhody patří, že přirozeně uvolňují stres a napětí z těla i mysli. Navíc pravidelné poslouchání hudby laděné na tuto frekvenci pomáhá předcházet a lépe zvládat náročné stresové situace.

Výhody a přínosy:

  • Zlepšuje koncentraci, pozornost a paměť
  • Pomáhá zmírňovat stres, příznaky deprese a úzkosti
  • Obecně zlepšuje celkové duševní zdraví
  • Podporuje práci se stínem a proces odpuštění
  • Stimuluje pravou hemisféru mozku a tím podporuje představivost a kreativitu
  • Snižuje krevní tlak a srdeční frekvenci
  • Dostává nás snadněji do hlubší relaxace a meditace
  • Zvyšuje emoční pohodu a stimuluje některé pozitivní emoce, jako jsou vděčnost, soucit, láska a empatie
  • Podporuje a zlepšuje kvalitu spánku
  • A mnoho dalšího

Je to frekvence, která podporuje stimulaci a vyvážení mezi oběma mozkovými hemisférami, což zvyšuje intuici, vhled a kreativitu.

Tato frekvence byla nalezena v geometrických uspořádáních na některých starověkých místech, jako je Stonehenge a pyramidy.

O této frekvenci se někdy říká, že je to vědecká frekvence. Hudba má díky těmto frekvencím léčivé vlastnosti.

Muzikoterapeuti používají tyto a další hudební frekvence k podpoře a léčení duševních poruch i fyzických symptomů a zdravotních problémů.

VÝZVA: Po dobu alespoň 21 po sobě jdoucích dní zkus poslouchat hudbu naladěnou na 432 Hz nebo také 528 Hz – což je frekvence, která podporuje lásku i regeneraci DNA a celého organismu, a sleduj, jak se budeš cítit následující ráno.

Připoj se do našeho členství, které dnes funguje i jako mobilní aplikace, kde mimochodem můžeš poslouchat naši hudbu, nahrávky a meditace bez reklam, kdykoliv a kdekoliv.

Kvalitní nekomprimovaný (bezztrátový) formát WAV pro všechny naše audiosoubory s tím, že si můžeš pohodlně zamknout obrazovku a poslouchat plynule a bez reklam. To jsou všechny výhody oproti poslechu na YouTube.

Připoj se do našeho členství a stáhni si nás v aplikaci.

klub-cesta-relaxace-clenstvi

Studie a výzkumy frekvence 432 Hz

Studie z roku 2019 potvrzuje, že poslech hudby laděné na frekvenci 432 Hz snižuje krevní tlak a srdeční frekvenci, ale také napomáhá ke snížení stresu i únavy a vyvolává relaxační stavy zpomalením a prohloubením dechu a větší kyslíkové saturace.

Další výzkum potvrzuje pozitivní vliv této frekvence a také dalších solfeggio frekvencí na naše DNA a prokazuje i léčivé účinky. Opět bylo prokázáno, že frekvence 432 Hz má pozitivní vliv na lidský organismus a psychiku.

Vliv hudby na lidský organismus je opravdu obrovský a mezi další velké přínosy patří zlepšení kvality spánku a s tím je spojená samozřejmě lepší regenerace, lepší duševní pohoda a mnoho dalšího.

Výzkum z roku 2020 potvrzuje, že poslech hudby laděné na 432 Hz zlepšuje kvalitu a hloubku spánku a to dokonce i u lidí s poraněním míchy.

Existují i další studie a výzkumy, které potvrzují, že tato frekvence snižuje úzkost i deprese a pomáhá lidem s duševním onemocněním.

Frekvence 432 Hz (ukázka naší hudby)

Neváhej využít naší relaxační a meditační hudby, která je vytvořena převážně na frekvenci 432 Hz.

Všechna hudební videa níže jsou vytvořena na této harmonické frekvenci.

Více hudby najdeš na našem YouTube kanále cesta relaxace, kde si můžeš pro sebe vybrat vhodnou relaxační a meditační hudbu.

Většinu relaxačních a meditačních skladeb už na svém YouTube kanále nemáme, protože YouTube komprimuje soubory a tím se ničí jejich kvalita a výsledná hudba i samotné frekvence jsou tím výrazně narušené.

Když se hudba nahrává na YouTube, prochází procesem komprese, který bohužel ovlivňuje její kvalitu i samotné frekvence.

YouTube to nedělá schválně, ale komprimuje audio soubory, aby zredukoval velikost souborů a usnadnil přehrávání a streamování, což je důležité pro rychlé načítání videí na různých typech zařízení a různých rychlostech internetového připojení.

Proces komprese snižuje bitovou rychlost audio souborů a vytváří další drobné, ale podstatné změny, což může vést k ztrátě některých detailů v původní nahrávce.

Pro hudbu a zvukové nahrávky, které jsou tvořeny pro co nejvyšší kvalitu zvuku a přesné zachování frekvencí, je tato změna znatelná.

To znamená, že frekvence, jako je 432 Hz nebo další solfeggio frekvence, mohou být mírně pozměněné kvůli této kompresi, což potenciálně ovlivňuje jejich očekávané terapeutické účinky.

Pokud chceš dosáhnout co nejlepších účinků a vybrat si z mnoha různých skladeb (další neustále přidáváme), připoj se do našeho členství, stáhni si nás v aplikaci a neomezeně si vychutnej zážitek z hudby, meditace a dalších nahrávek v plné kvalitě a s maximálními účinky.

Nebo si stáhni všechny naše relaxační a meditační skladby a určitě si vybereš pro sebe ty pravé.

Máš rád zvuky deště a miluješ, když při nich můžeš usínat? Pak je tato relaxační a meditační hudba proti stresu a na spaní přesně pro tebe.

Krásná melodická a příjemná relaxační hudba se zvuky deště tě bude doprovázet.

Hledáš vhodnou hudbu na spaní, která ti pomůže usnout a zlepší tvou kvalitu spánku a následně i regeneraci organismu?

Tak jsi tady správně.

Relaxační a meditační hudba na spaní níže je přesně to pravé ořechové pro tebe.

Klidná, jemná a krásná relaxační melodie ti pomůže zlepšit spánek a následně i duševní pohodu.

Šamanské bubny mají ohromnou moc a sílu.

Pokud hledáš cestu k hlubokému vnitřnímu uzdravení a transformaci, naše šamanská hudba může být klíčem.

Tato speciálně skládaná hudba, která v sobě nese vibrace šamanských bubnů, má schopnost dotýkat se nejhlubších vrstev tvého podvědomí.

Využívá tradiční zvuky, které jsou v šamanismu uznávané pro svou moc a sílu, která pomáhá k léčbě.

Všechny naše relaxační a meditační skladby ke stažení

Využij možnosti stáhnout si všechny naše relaxační a meditační skladby ve zvukovém souboru. Vysoká kvalita hudby, bez reklam a možnost poslechu kdekoliv i bez internetu. Můžeš si vybrat z více než 20 skladeb, které jsou dlouhé 3 hodiny. Neustále budeme přidávat další a další skladby. Hudba na stres, na spaní, léčivá hudba, andělská hudba, zvuky deště, vody, potůčků, ptáků, přírody, bouřky, delfíny a kosatky, mořské vlny, šumění moře a mnoho dalšího čeká na tebe.

klub-cestarelaxace-clenstvi
Jiří Čapovec

Jiří Čapovec

Celostní terapeut a kouč

Jiří Čapovec je celostní terapeut, kouč a mentor, který se zabývá oblastí celostní medicíny a funkční medicíny. Propojuje důležité aspekty a obory, jako je osobní rozvoj, psychosomatika, epigenetika, psychologie a rozvoj lidského vědomí, neurovědy a práce s podvědomím. Kromě působení v oblasti duševního zdraví se také zaměřuje na psychologii mezilidských vztahů, včetně individuální i párové terapie. Je spoluzakladatelem značky Cesta relaxace spolu se svou partnerkou, koučkou a terapeutkou Lenkou Heczkovou. Vede také vlastní případové studie a výzkumy z oblasti duševního zdraví, které sdílí na svém webu.

0 Komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares