info@cestarelaxace.cz

+420 739 598 094

Poslech hudby naladěné na 432 Hz tě naplní pocitem klidu a pohody, protože 432 Hz je harmonická frekvence s intonací přírody. Nezapomeň číst až do konce, protože se dozvíš, jaké výhody pro tvé zdraví i tvůj život má tato harmonická frekvence. A samozřejmě jako vždy si ukážeme i vědecké a lékařské studie a výzkumy, které vliv této frekvence a hudby prokazují.

Téměř všechny naše relaxační a meditační skladby jsou vytvořené a této harmonické frekvencí. Některé z nich jsou na jiných frekvencích jako například 528 Hz.

Frekvence 432 Hz

Celý vesmír se skládá z vibrací, a to i slyšitelných tónů. Dnešní hudba je naladěna na základním tónu A 440 Hz, což je frekvence, která je disharmonická a má negativní dopad na lidské vědomí, harmonii celého organismu, psychiku a celkové zdraví člověka. Mnoho výzkumníků a studií potvrzuje, že frekvence hudby, tedy frekvence na níž jsou hudební nástroje laděný, má různé efekty na sociální chování člověka, jeho vědomí a psychiku, harmonii celého organismu a celkové zdraví.

Poslech hudby naladěné na 432 Hz vytváří pocit klidu a pohody, protože je harmonickou intonací přírody. Snížení výšky tónů o pouhých 8 Hz z 440 Hz na 432 Hz pomáhá zklidnit tělo a mysl, což nás činí flexibilnějšími, kreativnějšími, klidnějšími a harmoničtějšími. Táto frekvence navíc pomáhá také při uvolňování negativní energie, stresu a může nás snadno dostat do hlubokého stavu klidu, kde je relaxace přirozená. Je to přirozená a snadná cesta, která spojuje tělo a vědomí s přírodou. Hudba 432 hz je ideální a vhodná pro hluboké meditace a relaxace. Často se používá pro zlepšení regenerace a podpora léčby pro fyzické a hlavně duševní zdraví.

Hudba a frekvence

Hudba ovlivňuje nejen naši psychiku, ale je také známo, že mimo jiné ovlivňuje vnitřní funkce, jako je krevní tlak, zpomalení srdeční frekvence, snižuje úzkost a stres a dokonce pomáhá při trávení. A to je jen zlomek přínosu, který má hudba na naše tělo a mysl.

Největší hudebníci historie, jako například Mozart nebo Verdi, skládali svou hudbu na frekvenci A = 432 Hz. Dává tedy smysl, že kdybychom strávili více času naladěním se na přirozené elektromagnetické tóny Země – na 432 Hz cítili bychom se více soustředění, vyrovnanější, vědomější a klidnější.

Podle hudební vědecké teorie je A = 432 Hz matematicky konzistentní s vesmírem. Toto je známé jako Verdiho „A“ – pojmenované po Giuseppe Verdim, slavném italském skladateli.

Výhody a přínos této frekvence 

Poslech hudby laděné na frekvence 432 Hz ovlivňují naši psychiku i naše pocity a reakce mozku, která je spojená s našimi hormony. V praxi to znamená, že tato frekvence pomáhá při uvolňování serotoninu, dopaminu a endorfinů, které mají velmi pozitivní vliv na naše duševní zdraví a jsou klíčové, protože pomáhají předcházet vzniku a rozvoji deprese a úzkosti. Mimo to u lidí, kteří trpí těmito duševními poruchami, pomáhají snížit příznaky deprese a úzkosti. Tyto hormony mají také velmi pozitivní vliv na naše srdce, tepovou frekvenci, krevní tlak, trávení a celkové zdraví.

Mezi další výhody patří, že přirozeně uvolňují stres a napětí z těla i mysli. Pravidelné poslouchání hudby laděné na tuto frekvenci pomáhá přecházet a lépe zvládat náročné stresové situace.

Výhody a přínosy:

  • Zlepšuje koncentraci, pozornost a paměť
  • Pomáhá zmírňovat stres, příznaky deprese a úzkosti
  • Obecně zlepšuje celkové duševní zdraví
  • Stimuluje pravou hemisféru mozku a tím podporuje představivost a kreativitu
  • Snižuje krevní tlak a srdeční frekvence
  • Dostává nás snadněji do hlubší relaxace a meditace
  • Podporuje a zlepšuje kvalitu spánku
  • A mnoho dalšího

Je to frekvence, která podporuje stimulaci a vyvážení mezi oběma mozkovými hemisférami, což zvyšuje intuici, vhled a kreativitu. Tato frekvence byla nalezena v geometrických uspořádáních na některých starověkých místech, jako je Stone Henge a pyramidy. O frekvenci se někdy říká, že je to vědecká frekvence. Hudba má díky těmto frekvencím léčivé vlastnosti. Muzikoterapeuti používají tyto a další hudební frekvence k podpoře a léčení duševních poruch i fyzických symptomů a zdravotních problémů.

VÝZVA: Po dobu alespoň 21 po sobě jdoucích dní zkus poslouchat hudbu naladěnou na 432 Hz nebo také 528 Hz – což je frekvence, která podporuje lásku i regeneraci DNA a celého organismu a sleduj, jak se budeš cítit následující ráno.

hudba-432-hz

Studie a výzkumy frekvence 432 Hz

Studie z roku 2019 potvrzuje, že poslech hudby laděné na frekvenci 432hz snižuje krevní tlak a srdeční frekvenci, ale také napomáhá ke snížení stresu i únavy a vyvolává relaxační stavy zpomalením a prohloubením dechu a větší kyslíkové saturace.

Další výzkum potvrzuje pozitivní vliv této frekvence a také další solfeggio frekvence na naše DNA a prokazuje i léčivé účinky. Opět bylo prokázáno, že frekvence 432 hz má pozitivních vliv na lidský organismus a psychiku.

Vliv hudby na lidský organismus je opravdu obrovský a mezi další velké přínosy patří zlepšení kvality spánku a s tím je spojená samozřejmě lepší regenerace, lepší duševní pohoda a mnoho dalšího. Výzkum z roku 2020 potvrzuje, že poslech hudby laděné na 432 hz zlepšuje kvalitu a hloubku spánku a to dokonce i u lidí s poraněním míchy.

Existují i další studie a výzkumy, které potvrzují, že tato frekvence snižuje úzkost i deprese a pomáhá lidem s duševním onemocněním.

Frekvence 432 Hz (ukázka naší hudby)

Neváhej využít naší relaxační a meditační hudby, která je vytvořená převážně na frekvenci 432 hz. Všechny hudební videa níže jsou vytvořený na této harmonické frekvencí. Více hudby najdeš na našem youtube kanále cesta relaxace, kde si může pro sebe vybrat vhodnou relaxační a meditační hudbu. Nebo si stáhni všechny naše relaxační a meditační skladby a určitě si vybereš pro sebe tu pravou.

Máš rád zvuky deště a miluješ, když při nich můžeš usínat? Tak je tato relaxační a meditační hudba proti stresu a na spaní přesně pro tebe. Krásná melodická a příjemná relaxační hudba se zvuky deště bude doprovázet.

Hledáš vhodnou hudbu a spaní, která ti pomůže usnout a zlepší tvou kvalitu spánku a následně i regeneraci organismu? Tak jsi tady správně. Relaxační a meditační hudba na spaní níže je přesně to pravé ořechové pro tebe. Klidná, jemná a krásná relaxační melodie ti pomůže zlepšit spánek a následně i duševní pohodu.

Chceš se zbavit stresu a negativních myšlenek a energie? Tak máme hudbu přesně pro tebe. Zvuky tekoucí vody spolu s pianem tě budou doprovázet na tvé cestě relaxace. Krásná relaxační a meditační hudba proti stresu čeká na tebe níže.

Všechny naše relaxační a meditační skladby ke stažení

Využij možnosti stáhnout si všechny naše relaxační a meditační skladby ve zvukovém souboru. Vysoká kvalita hudby, bez reklam a možnosti poslechu kdekoliv i bez internetu. Můžeš si vybrat z více než 20 skladeb, které jsou dlouhé 3 hodiny. Neustále budeme přidávat další a další skladby. Hudba na stres, na spaní, léčivá hudba, andělská hudba, zvuky deště, vody, potůčků, ptáků, přírody, bouřky, delfíny a kosatky, mořské vlny, šumění moře, a mnoho dalšího čeká na tebe.

hudba-432-hz
432hz
Jiří Čapovec

Jiří Čapovec

Celostní terapeut a kouč

Jiří Čapovec je celostní terapeut, kouč a mentor, který se zabývá oblastí celostní medicíny a funkční medicíny, kde propojuje důležité aspekty a obory jako je osobní rozvoj, psychosomatika, epigenetika, psychologie a rozvoj lidského vědomí, neurovědy a práce s podvědomím. Kromě působení v oblasti nemocí, fyzického a duševního zdraví, se také zaměřuje na psychologii mezilidských vztahů (individuální i párová terapie). Je spoluzakladatel značky cesta relaxace spolu s jeho partnerkou, koučkou a terapeutkou Lenkou Heczkovou. Vede také vlastní studie a výzkumy z oblasti fyzického a duševního zdraví, které sdílí zde na webu.

0 Komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest

Shares